Video: Jaka jest natura NATURY?

utworzone przez | mar 18, 2024 | Ciąża, Poród

Cóż ostatnie dyskusje, dotyczące miejsca NATURY w praktyce położniczej sprowokowały we mnie wiele myśli i refleksji. Poczułam się też wywołana do odpowiedzi. Na kanwie tego wszystkiego powstało to nagranie „Jaka jest natura NATURY”? Porozmawiamy o tym:

  • O co nam chodzi i do czego się odwołujemy gdy mówimy o „naturze”?
  • Co tak naprawdę o niej wiemy i czym nazywamy naturę?
  • Co jest naszym punktem odniesienie, gdy myślimy o naturze? Czy jest ona dla nas czymś osobowym, pojęciem, czy jest procesem?
  • Czym jest natura, gdy mówimy o niej w kontekście porodów, położnictwa, kobiety, noworodka, porodu domowego?

Dziś doświadczamy ogromnej polaryzacji, która zaczyna dzielić środowisko na szpitalnie i nieszpitalne. W filmie przedstawiam mój ogląd dotyczący tych wszystkich aspektów. Są to moje refleksje, nie musisz się z nimi zgadzać. Jak obejrzysz i wysłuchasz, a będziesz mieć ochotę na rozmowę, to zapraszam do kontaktu.

Niestety nie wyszło udostępnienie ekranu, co zobaczyłam już po zakończeniu nagrania. Dlatego dla chętnych udostępniam prezentację w PDF, która poprowadzi Cię w oglądaniu i słuchaniu. Pytania, które zadaję, zadawałam przez wiele lat sobie. Odpowiedzi nie są ostateczne, bo przecież my się zmieniamy i wszystko wokół. Weź z tego co Ci potrzeba, a resztę zapomnij.

Powrót do Bloga >

o mnie

Dzień Dobry!

Nazywam się Dorota Fryc i jestem położną, doradcą laktacyjnym, szkoleniowcem, mentorem położnych oraz mówcą na różnych konferencjach położniczych.

Praktykuję w zawodzie od 37 lat. W ciągu ostatnich 22 lat przygotowałam setki par do porodu i przyjęłam 205 porodów domowych oraz przyjęłam na swoje ręce ponad 2500 dzieci urodzonych w szpitalach. 

Dorota Fryc

error: Zakaz kopiowania!